بارگذاری

ایمپلنت سوئیسی چیست و چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت دندان

ایمپلنت سوئیسی چیست و چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت ها بهترین درمان برای دندان های کشیده شده می‌باشند. ایمپلنت ها پایه هایی از جنس فلز تیتانیوم می‌باشند که به جای ریشه دندان ها قرار می‌گیرند و تاج دندان را ساپورت می‌کنند. وسیله ای به نام اباتمنت باعث اتصال فیکسچر ایمپلنت و روکش دندان می‌شود.  از نظر زمانی، حدودا ۳ تا ۶ ماه تا تحویل پروتز ایمپلنت طول می‌کشد.

ایمپلنت یا بریج دندان؟

بریج یا پل دندانی باعث آسیب به دندان های اطراف و تراش دندان های سالم می‌شود که دندان ها را مستعد پوسیدگی می‌کند و این تراش به مینای دندان آسیب وارد می‌کند.

عوامل مؤثر بر موفقیت ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

پیش بینی هزینه ایمپلنت از قبل به دلیل مواردی از قبیل هزینه فیکسچر یا پایه ایمپلنت، پروتز ایمپلنت و پیوند استخوان در صورت نیاز کاری دشوار است.

خطرات مرتبط با ایمپلنت چیست؟

امکان آسیب به عصب فک پایین در کاشت ایمپلنت و جراحی فک پایین وجود دارد و همینطور بعد از جراحی نیز امکان خونریزی وجود دارد. ممکن است آسیب به سینوس فک بالا و نفوذ ایمپلنت به داخل سینوس باعث بوجود آمدن خطراتی مانند مننژیت شود. به همین دلیل بهتر است کار شما توسط دندانپزشک مجرب صورت بگیرد.

کدام دندانپزشکان متخصص ایمپلنتولوژی هستند؟

همه دندانپزشکان اجازه کاشت ایمپلنت را دارند. خیلی از دندانپزشکان با شرکت در در دوره ها و مطالعه در این زمینه اطلاعات کسب می‌کنند. ایمپلنت دیجیتال با پشتیبانی نرم افزاری از قبل تعیین شده و استفاده از اسکنر داخل دهانی و سرجیکال گاید، محیط ایمن تری از لحاظ کیفیت بیمار برای پزشک و بیمار ایجاد می‌کند.

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

ایمپلنت های کره ای نسبت به ایمپلنت سوئیسی قیمت پایین تری دارند، اما این موضوع به معنای کیفیت پایین ایمپلنت های کره ای نیست. اگر مواردی مانند کشیدن نخ دندان و رعایت بهداشت کامل و استفاده از واترجت و عدم مصرف دخانیات به طور مرتب رعایت شوند، ایمپلنت های کره ای می‌توانند سال ها برای شما ماندگاری داشته باشند.

در مقایسه ایمپلنت های کره ای و سوئیسی به دلیل جنس و کیفیت ایمپلنت های سوئیسی، موفقیت در کاشت این ایمپلنت ها بیشتر از ایمپلنت های کره ای است‌. اما علاوه بر انتخاب نوع برند ایمپلنت، دندانپزشک نیز باید مهارت و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. چه بسا ایمپلنت های سوئیسی توسط دندانپزشک با تجربه کم در زمان جراحی گذاشته شود و ماندگاری نداشته باشد و ایمپلنت کره ای توسط دندانپزشک ماهر و با تجربه سال ها ماندگاری داشته باشد.

پیام بگذارید

نیاز به کمک دارید؟
اکنون تماس بگیرید