بارگذاری

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت ها به خوبی با محیط دهان و دندان های دیگر سازگاری دارند و فیکسچر ایمپلنت که از جنس تیتانیوم است، جایگزین ریشه دندان می شود. بهترین درمان دندان های از دست رفته، ایمپلنت ها هستند. اگر به روش صحیح جایگذاری شوند و موارد گفته شده به شما به خوبی رعایت شوند، مدت بسیار زیادی در دهان شما صحیح و سالم باقی می مانند. در زمان های گذشته بهترین و در دسترس ترین درمان دندان های از دست رفته پروتز، بریج و یا پل بود. این موضوع باعث تحلیل استخوان و لثه در آن ناحیه و تراش خوردن دندان های سالم کناری می باشد.

ایمپلنت برای چه کسانی درمان موفقیت آمیزی نخواهد بود؟

  • بیماران عزیزی که دچار پوکی استخوان هستند و یا با انواع سرطان ها دست و پنجه نرم می کنند و در حال شیمی درمانی هستند. برای جایگذاری ایمپلنت نیازمند لثه و استخوان کافی برای جایگذاری ایمپلنت هستیم، در غیر اینصورت با پیوند استخوان سعی داریم کار ایمپلنت را برای چنین بیمارانی انجام دهیم. اما اگر تحلیل استخوان و لثه خیلی زیاد باشد، چنین بیمارانی کیس ایمپلنت نیستند و درمان ایمپلنت موفقیت آمیز نخواهد بود. که اغلب تحلیل لثه و استخوان شدید در بیمارانی که سال ها بی دندان بوده اند و برای مدت طولانی از دست دندان مصنوعی استفاده کرده اند، شایع است.
  • بیمارانی که از سیگار و یا هر نوع دخانیاتی استفاده می کنند، کیس مناسبی برای ایمپلنت نیستند.
  • بیمارانی که بهداشت خیلی ضعیفی دارند، بهتر است ایمپلنت تا زمان رعایت بهداشت کامل برایشان انجام نشود، زیرا عدم رعایت بهداشت موفقیت ایمپلنت را بسیار پایین می آورد.

مزایای ایمپلنت دندان نسبت به درمان های دیگر

ایمپلنت ها کاملا به دندان های طبیعی شبیه هستند و به خوبی با استخوان فک احاطه شده اند و مانند دندان طبیعی، بسیار محکم هستند. دندان های مصنوعی معمولا در دهان لق می زنند و ممکن است در حین سرفه و عطسه به بیرون بپرند و باعث کاهش اعتماد به نفس بیمار می شوند. ایمپلنت ها چنین مشکلاتی ندارند و باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس بیمار می شوند. در صورت رعایت بهداشت و عدم استفاده از دخانیات، طول عمر بسیار بالایی دارند.

تنها مزیت پروتز های متحرک نسبت به ایمپلنت ها قابلیت حرکت کردن آن می باشد که گاهی اوقات نیاز به چسب پروتز دارند؛ که این احساس لقی وجود نداشته باشد. ولی ایمپلنت ها به دلیل محکم و ثابت بودن در جای خود نیازی به این چسب ها که مایه آلودگی می باشد، ندارند.

پیام بگذارید

نیاز به کمک دارید؟
اکنون تماس بگیرید