بارگذاری

آیا مسواک یا خمیر دندان مخصوصی برای ایمپلنت دندانی نیاز می باشد؟

آیا مسواک یا خمیر دندان مخصوصی برای ایمپلنت دندانی نیاز می باشد؟

آیا مسواک یا خمیر دندان مخصوصی برای ایمپلنت دندانی نیاز می باشد؟

نیاز به مسواک یا خمیر دندان مخصوص ندارد، ولی باید از نخ دندانی که امکان تمیز کردن ناحیه بین تاج ایمپلنت دندانی و دندان مجاور را می دهد؛ مثل روکش های دندانی (super floss ) استفاده شود.

 

آیا ایمپلنت دندانی عوارضی نیز دارد؟

در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچ گونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای ۹۸ گزارش شده است.

 

چرا کاشت ایمپلنت دندانی در بعضی مطب ها توسط یک پزشک و در بعضی مطب ها توسط یک تیم درمانی صورت می گیرد؟

معمولاً در مواردی که کار ساده تر و راحت تر باشد، می تواند توسط یک پزشک معالج انجام بگیرد. اما در اکثر درمان ها نیاز به مشارکت تیم درمانی (اعم از جراح و متخصص پروتز دندانی) برای ارائه طرح درمان مناسب بسته به شرایط بیمار وجود دارد، بهترین مشورت را پزشک معالج می تواند به شما ارائه نماید.

 

 به ازای هر دندان چند ریشه مصنوعی باید کاشته شود؟

بدیهی است هر دندان یک ریشه مصنوعی لازم دارد و دندان های چند ریشه با اینکه کار اصلی جویدن را بر عهده دارند و فشار بیشتری به آن ها وارد می شود. ولی فقط نیاز به کاشت یک ریشه مصنوعی دارند. در پایان بر روی هر ریشه کاشته شده تاج دندانی بر حسب اندازه دندان از دست رفته سوار می شود و بیمار از نظر (فانکشن) عمل جویدن به حالت نرمال باز می گردد. البته که ملاحظات زیبایی نیز برای رضایت بیمار همیشه اولین قدم می باشد.

 

نوع رنگ ایمپلنت با دندان طبیعی فرد هم خوانی دارد؟

بله – پس از مرحله جوش خوردن ایمپلنت دندانی با استخوان، مرحله قالبگیری (پروتزی) مشابه یا روکش های دندانی شروع می گردد که در آن رنگ، اندازه تاج ایمپلنت دندانی با نظر پزشک و بیمار تعیین می شود و در این مرحله بیمار می تواند نظر خود را بیان کند.

 

با کاشتن ریشه مصنوعی ایمپلنت دندانی در کنار دندانی طبیعی، آیا مشکل یا فشاری به دندان طبیعی وارد می شود؟

خیر – اصلی ترین هدف در درمان ایمپلنت دندانی این است که هیچ گونه صدمه یا آسیبی به دندان های مجاور وارد نشود و در عین حال جایگزین مناسبی برای دندان از دست رفته باشد.

 

آیا احتیاج به بستری شدن یا بیهوشی دارد؟ یا در مطب دندانپزشکی قابل اجرا است؟

مانند بقیه جراحی هایی که در حفره دهان در مطب دندانپزشکی با رعایت اصول بهداشتی و کنترل عفونت انجام می شود صورت می گیرد و در موارد خاصی نیاز به انجام در بیمارستان می باشد.

1 نظر

پیام بگذارید

نیاز به کمک دارید؟
اکنون تماس بگیرید