بارگذاری

چرا ایمپلنت دندان مهم است؟

چرا ایمپلنت دندان مهم است؟

چرا ایمپلنت دندان مهم است؟

ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم و آلیاژهای آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود، بدون آنکه نیاز به تراش دندان های مجاور پروتز ثابت و یا مشکلات استفاده از دندان های متحرک (مثل لقی، صدمه به بافت نرم و سخت دندان مجاور و …) داشته باشد. راه های مختلفی برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد، ولی در حال حاضر ایمپلنت دندانی با توجه به میزان موفقیت درمانی بالای آن به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.

 

برای چه کسانی می توانیم ایمپلنت دندانی بگذاریم؟

تمام افرادی که از نظر شرایط سیستمیک و روانی سالم باشند، بدون هیچ مشکلی امکان درمان آنها وجود دارد. در بعضی از موارد که بیمار دارای بیماری های مزمن مثل فشار خون کنترل شده و دیابتیک کنترل شده باشد، با توجه به در نظر گرفتن شرایط توسط پزشک معالج امکان درمان وجود دارد و به طور کلی موارد کمی وجود دارند که برای انجام درمان ایمپلنت دندانی منعی وجود داشته باشد.

 

آیا درمان ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی باشد و آیا اصلاً ارتباطی به سن فرد دارد؟

درمان زمانی که فرد از نظر رشد فکی کامل شده باشد و دندان های دائمی آن رویش کامل کرده باشند و به سطح جونده رسیده باشند، می تواند صورت گیرد و ربطی به سن شناسنامه ای فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد، درمان می تواند در آن آغاز شود. این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند هم محدودیتی ندارد. پس هر فرد بالغی که تصمیم برای درمان بگیرد، با در نظر گرفتن شرایط می تواند از فواید این درمان سود ببرد. پس همین حالا تصمیم بگیر!

 

آیا سیگار مضراتی برای ایمپلنت دندانی هم دارد؟

مضرات سیگار بر کسی پوشیده نمی باشد. تحقیقات زیادی در رابطه با مقایسه میزان موفقیت درمان در افراد سیگاری و غیر سیگاری صورت گرفته و به طور کلی میزان موفقیت در افراد سیگاری پایین تر از افراد غیر سیگاری می باشد. به علت واکنش های غیر طبیعی که بافت به درمان نشان می دهند؛ افراد سیگاری باید ترجیحاً سیگار را ترک نمایند و در مواردی که امکان ترک سیگار وجود ندارد باید از ۱ یا ۲ هفته قبل از انجام جراحی تا چندین هفته از ترمیم ناحیه جراحی سیگار را پس قطع نمایند.

 

کاشت ایمپلنت دندان جلو راحت تر است یا دندان های آسیابی؟

از لحاظ مراحل جراحی کاشت ایمپلنت دندانی، دندان های جلویی به علت نبودن محدودیت های آناتومیک مثل (سینوس، عصب و …) راحت تر می باشند؛ اما باید در نظر داشت که ملاحظات زیبایی یک فاکتور کلیدی در ایمپلنت دندان های جلویی می باشد.

 

کسانی که شیمی درمانی می کنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند؟

برای این گونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستمیک بیمار، نوع دارو مصرف شده، مدت زمان شیمی درمانی نظر پزشک معالج فرد و….. می تواند تصمیم گیری درست را انجام داد.

 

1 نظر

پیام بگذارید

نیاز به کمک دارید؟
اکنون تماس بگیرید